Wednesday, October 5, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Trajneri personal i Wilder i jep këshilla Joshuas si ta mposht Furyn: “Ai është më i cënueshëm se kurrë më parë”

Tyson Fury është ‘më i cënueshëm se sa ka qenë ndonjëherë’, sipas trajnerit të Deontay Wilder, Malik Scott, i cili beson se Anthony Joshua mund të rrëzojë mbretin ‘arrogant’ Gypsy.

Joshua ka pranuar kushtet e Furyt për një Betejë të Britanisë më 3 dhjetor me kontratat që po hartohen aktualisht për luftën që pritet të zhvillohet në stadiumin Principality në Cardiff, përcjell GazetaBlic Sport.

Joshua do të hyjë në këtë duel me dy humbjet e pësuara nga Oleksandr Usyk së fundmi, kurse Fury, ende i pamposhtur pas tre ndeshjeve radhazi kundër Wilder, i konsideruar si favorit për përballjen e tyre.

Pasi e ka parë Furyn të dëmtohet në betejat ndaj Wilder, ai sugjeron se tani mund të jetë koha e përsosur që Joshua ta sfidojë atë.

“Lufta shumë e ashpër dhe kur them e ashpër, dua të them shumë e vështirë për të vendosur se kush mendoj se do të fitojë”, tha Scott për Fair Betting Sites. Dhe shumica e njerëzve do të thonë, mirë, sa është e vështirë? Fury ka qenë në zjarr. Ai ka pirë duhan”.

“Po, por ai është gjithashtu më i cënueshëm se kurrë. Fury të jep gjithashtu një mundësi për ta goditur atë më shumë se ai kurrë, dhe në kategorinë e peshave të rënda, thjesht nuk mund të kem besim të plotë në dikë që të jep një mundësi për t’i goditur ata, thjesht nuk mund ta bëj këtë. E tha vetë, është shumë i pambrojtur. Ai është shumë i pambrojtur si një luftëtar. Por kjo është ajo që e bën atë edhe emocionues.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.