Thursday, August 11, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

“Tuiter” kumtoi se nuk ka shkelur ansjë nga detyrimet e saj nga marrëveshje shit-blerëse me Maskun

“Tuiter” kumtoi se nuk ka shkelur asnjë nga detyrimet e saj nga marrëveshja për ndërmarrje me drejtorin ekzekutiv të “Teslas” dhe të “Spajk Iks”, Ilion Mask, që hoqi dorë nga blerja.

Mask të premten publikoi se heq dorë nga qëllimin që ta blejë kompaninë për 44 miliardë dollarë, duke pohuar se “Tuiter” nuk ka zbuluar informacione të rëndësishme, siç janë numri konkret i llogarive të rreme dhe spam.

Menaxhmenti i “Tuiter” paraprakisht publikoi se është i përkushtuar në mbyllje të transaksionit për çmimet dhe kushtet të kontraktuara me Maskun dhe se planifikon të ngritë padi penale për zbatimin e marrëveshjes për “bashkim”.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.