Thursday, May 26, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Ukrainasit pretendojnë se 20.900 ushtarë rusë janë vrarë nga fillimi i luftës

Para pak çastesh, Ukraina ka publikuar raportin më të fundit sa i përket humbjeve të Rusisë si në njerëz ashtu dhe në makineri luftarake.

Kievi pretendon se nga fillimi i pushtimit rus në Ukrainë, 20.900 ushtarë rusë janë vrarë, derisa 2.087 mjete të blinduara janë shkatërruar.

Mbrëmjen e kaluar, presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka thënë se ushtria ruse po hedh gjithçka – duke mos zgjedhur mjete që të vjen deri të pushtimi i qyteteve ukrainase.

“Ata po përdorin gjithkënd dhe gjithçka për të luftuar kundër Ukrainës”, shtoi Zelensky.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.