Friday, September 30, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Vasfije Krasniqi dorëhiqet nga posti i deputetes

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Vasfije Krasniqi, njoftoi të mërkurën se për shkak të një trajtimi mjekësor që i duhet të kryejë, ka dhënë dorëheqje nga posti i deputetes.

Ajo shkroi në Facebook se angazhimin publik për Kosovën do ta vazhdojë në SHBA, gjegjësisht në Kongresin Amerikan.

“Duke qenë se jam në një trajtim mjekësor, dhe si rezultat në këtë fazë të trajtimit më duhet që për çdo muaj të kem vizita të rregullta, dhe përderisa i njëjti mund të zgjas, mua më vështirësohet, përkatësisht pamundësohet tani dhe ndoshta edhe në të ardhmen realizimi i obligimeve të mija si deputete. Kështu edhe përkundër dëshirës sime që unë të vazhdoj me përfaqësimin e juaj në Kuvend, më duhet të ju njoftoj se unë kam vendosur të japë dorëheqje nga pozita e deputetes. Rrjedhimisht për këtë dorëheqje sapo kam njoftuar edhe Kryetarin e Kuvendit z. Glauk Konjufca, si dhe kryesinë e Kuvendit”, tha Krasniqi.

Ajo theksoi se së shpejti do të shihen të arriturat e para, derisa potencoi se ka besim te njerëzit vullnetmirë “që kauza e fitores së drejtësisë në Kosovë të triumfojë”.

“Gjithsesi më lejoni të falënderoj Lëvizjen Vetëvendosje për besimin, hapësirën, mbështetjen dhe qasjen ndaj meje, falënderim i veçantë për kryeministrin e Republikës së Kosovës z.Albin Kurti i cili vërtet ka treguar se është i gatshëm dhe i vendosur që çështjen e krimeve të luftës ta trajtojë seriozisht. Nuk duhet harruar as të gjithë përfaqësuesit e zgjedhur në Kuvendin e Republikës së Kosovës të cilët vërtet treguan se përtej dallimeve politike dhe politikave ditore mund të mbizotërojë njerëzorja tek secili prej nesh”, tha ajo.

Vasfije Krasniqi në zgjedhjet e 2021-s i mori 60.879 vota.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.