Monday, February 26, 2024
spot_img

Latest Posts

Vdes rapsodi shqiptar Ali Krasniqi, Haradinaj: Me zërin e tij përjetësoi kujtimin për heronjtë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka ngushëlluar familjen Krasniqi pas vdekjes së rapsodit të njohur, Ali Krasniqi. 

Përmes një reagimi në Facebook, Haradinaj ka thënë se Ali Krasniqi ishte një nga zërat më të spikatur të muzikës folklorike. 

“Paska ndërruar jetë rapsodi i njohur nga Drenovci, Ali Krasniqi. Aliu ishte një nga zërat më të spikatur të muzikës folklorike. Me zërin e tij përjetësoi kujtimin për heronjtë, luftëtarët e rezistencën tonë ndër vite në përpjekjet për liri. Ngushëllime familjes dhe miqve!”, ka shkruar Haradinaj.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss