Thursday, August 11, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Virusi i Nilit Perëndimor sjell frikë, regjistrohet një vdekje në Itali

Virusi i Nilit Perëndimor, i cili përhapet nga mushkonjat, ka rikthyer frikën në Itali, pasi një i moshuar ka vdekur pas infektimit, raporton Ansa.

Vdekja e parë u regjistrua sot në Veneto, një 83-vjeçar që vuante nga encefaliti i rëndë për shkak të Nilit Perëndimor, ishte i shtruar në spitalin Piove di Sacco.

Kjo është një kambanë alarmi, jo një urgjencë, pasi siç kanë raportuar autoritetet shëndetësore, pasi virusi është i rrezikshëm për të moshuarit dhe më së shumti është asimptokatik.

Kujtojmë se virusi është jo vetëm në Itali, por dhe në disa vende të Europës. Para disa ditësh është regjistruar një rast edhe në Greqi.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.