Friday, August 19, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

VMRO: Kovaçevski ta refuzojë propozimin francez

Shkup, 13 korrik – Jo për bullgarizim, Kovaçevski ta refuzojë propozimin.

Populli çdo ditë del masivisht për të protestuar kundër propozimit, propozimit të Kovaçevskit, që do të thotë bullgarizim dhe asimilim i kombit.

Kovaçevski i shtyn deputetët të votojnë informacione dhe të ndajnë përgjegjësinë me ta.

Të gjitha manovrat e Kovaçevskit janë të kota. Kushtetuta mbrohet nga VMRO-DPMNE. Kovaçevski nuk ka 2/3 e shumicës.

Kovaçevski mund të dalë nga ky turp, mjafton të refuzohet propozimi dhe të mos shkatërrohen më tej pozitat e Maqedonisë.

Kjo është arsyeja pse ne do të dalim sonte për të protestuar. Në orën 19:00 para qeverisë dhe vazhdojmë për në Kuvend përmes godinës së MPJ-së. ULTIMATIUM, JO – FALEMINDERIT.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.