Thursday, May 26, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Voyah Dreamer del në shitje në Kinë si “minibusi më i shpejtë në botë”

Voyah Dreamer, i prezantuar për herë të parë në Guangzhou Auto Show 2021 nëntorin e kaluar, tani është i disponueshëm për shitje në Kinë i etiketuar si “minibusi më i shpejtë në botë”.

Sipas mediave të huaja, Dreamer kombinon veçori premium me praktike të shkëlqyer dhe performancë të shkëlqyer për segmentin.

Marka premium e Dongfeng njoftoi specifikat e detajuara të Dreamer-it, i cili vjen në të dyja format hibride plotësisht elektrike dhe ato që zgjerojnë gamën.

Ai ka motorë elektrikë të dyfishtë që prodhojnë një 435 PS dhe 620 Nm çift rrotullues.

Ai përshpejton nga 0-100 km/h në 5.9 sekonda dhe ka një shpejtësi maksimale të kufizuar në 200 km/h (124 mph). 

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.