Wednesday, October 5, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Winamp ka marrë një përditësim të ri, mbështetje për Windows 11

Ishte një kohë kur Winamp ishte instaluar pothuajse në çdo kompjuter Windows dhe konsiderohej një aplikacion i nevojshëm për të luajtur muzikë.

Megjithatë, me kalimin e viteve situata ka ndryshuar. Kompania mëmë ndryshoi pronarët, zhvillimi i Winamp ngeci dhe vetë aplikacioni humbi popullaritetin, veçanërisht për shkak të mungesës së opsioneve moderne.

Megjithatë, projekti Winamp jetoi. Së fundmi, u shfaqën lajmet për një version të ri beta, me një sërë ndryshimesh delikate. Tani të njëjtat përmirësime vijnë në formën e përditësimit të parë të qëndrueshëm në vite dhe Winamp 5.9 është i disponueshëm për shkarkim.

Winamp 5.9 nuk zbaton disa ndryshime revolucionare, por një nga më të rëndësishmet është sigurisht mbështetja për Windows 11.

Ekipi, i cili punon në Winamp, megjithatë, ka plane ambicioze për të ardhmen dhe përditësimi i radhës duhet të sjellë më shumë ndryshime në këtë aplikacion.

Ndryshimet e ardhshme përfshijnë mbështetje për më shumë formate (opus, ogv/ogm, TS, dash/iso6, H.265, HLS, VP9 dhe të tjerë), duke shtuar më shumë shërbime në pamjen e ml_online (Lyrics, Jamendo, Hotmix, YT, Bandcamp, Spotify dhe të tjera), duke rivendosur shërbimin NowPlaying dhe të tjerët. 

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.