Thursday, May 26, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Zadorozhnjyk: Rusia granaton edhe koridoret humanitare, mungon ushqimi

Shkup, 14 Prill – Në emisionin Klan Debat, ambasadorja e Ukrainës në vend Natalia Zadorozhnjyk tha se:

”Kjo që po ndodh në Ukrainë është e tmershme, okupim total nga Rusia, vrasje e fëmijëve dhe pleqve, grave. Në Buça është bërë gjenocid dhe kjo është e patolerueshme, shumica e shteteve kanë dënuar sulmin rus.

Në Mariupol ata që janë gjallë mundohen të jetojnë, nuk ka as ushqim dhe asgjë. Rusia po granaton edhe vendet humanitare, koridoret humanitare. 10.000 civilë kanë humbur jetën në qytet.”

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.