Thursday, February 9, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Zajkova konfirmon se gjatë takimit me Kovaçevskin është diskutuar dhe zgjerimi i shumicës parlamentare

Shkup, 24 Janar – Kryetarja e Partisë Liberal Demokrate, Monika Zajkova sot komentoi takimin e djeshëm të kryeministrit Dimitar Kovaçevski me një pjesë të partnerëve të koalicionit qeverisës.

Zajkova tha se në takim është folur edhe për mundësinë e zgjërimit të shumicës parlamentare me Aleancën për Shqiptarët.

“Janë rishikuar mundësitë për respektivisht planin se si do të lëvizim më tej në rrugën eurointegrues, na u fol për mundësitë për rritjen e shumicës qeveritare”, tha Zajkova duke shtuar se në takim nuk është folur për detale rreth hyrjes në ASH-së në Qeveri, por që nga partnerët është kërkuar që kryeministri të jep detaje rreth “potencialit kadrovi” të ASH-së.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss