Thursday, May 26, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Zelensky: Eliminimi i mbrojtësve të Mariupolit do t’i japë fund bisedimeve

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka thënë se eliminimi i luftëtarëve ukrainas në qytetin Mariupol do t’i japë fund bisedimeve me Rusinë.

“Mariupol mund të jetë si 10 Borodyankas. Dua të them se eliminimi i ushtrisë sonë, djemtë tanë, do t’i japë fund të gjitha negociatave”, tha Zelensky.

Ai tha se Ukraina nuk do të tregtojë as territorin dhe as njerëzit e saj, duke shtuar se sa më shumë vende si Borodyanka të ketë, aq më e vështirë do të jetë.

Më herët, Ukraina këmbënguli se trupat e saj po qëndronin ende në rrënojat e Mariupolit, ku forcat ukrainase janë shtyrë përsëri në punimet e metalit Azovstal pranë portit.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.