Sunday, August 14, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Zjarre pyjore në pjesën veriore të Teksasit dhe në Kaliforni

Zjarrfikësit arritën që pjesërisht ta lokalizojnë zjarrin pyjor në shtetin federal amerikan Teksas i cili përfshiu rreth 30 kilometra katrorë dhe shkatërroi 16 shtëpi.

Shërbimet zjarrfikëse njoftuan se vetëm një pjesë e zjarrit është shuar, por mjaftueshëm që të parandalohet përhapja e tij.

Nuk ka informacione nëse ka të lënduar.

Thatësia e madhe, temperaturat e larta dhe era shkojnë në favor të paraqitjes së zjarreve pyjore në Teksas.

Zjarrfikësit po luftojnë me zjarr pyjor edhe në Kaliforni.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.