Wednesday, October 5, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Zyrtare: Pensionohet Arda Turan

Arda Turan i ka dhënë fund karrierës prej futbollisti aktiv.

Ikona turke e futbollit, Arda Turan ka njoftuar për vendimin e tij që të pensionohet nga futbolli.

Ish-mesfushori i Barcelonës dhe Atletico Madrid, si dhe ish-reprezentues i Turqisë, Turan, në moshën 35-vjeçare ndërpreu aktivitetin në futboll.

Lojtari ishte pa skuadër që kur kontrata e tij me Galatasaray skadoi në fund të sezonit të kaluar.

“Ka qenë rrugëtim i shkëlqyer për mua, nënën time, babain, vëllain, gruan e fëmijët. Shpresoj që edhe për ju të tjerët”, ka thënë Turan.

“Ishte e vështirë, por e bukur”, shtoi mes tjerash turku.

Turan shkon si një nga lojtarët më të mirë që ka pasur Turqia ndonjëherë.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.